LIVE STREAM- ŽIVÝ PRENOS

Hľadáte partnera pre svoj "hybridný" event? V Agenturis sa mimo iného venujeme tiež živým prenosom. Živý prenos sa za posledné roky stáva neodmysliteľnou súčasťou podujatí. V Agenturis disponujeme všetkou potrebnou techniku (kamery, ozvučenie, osvetlenie, streamovacia technika) pre kvalitný a profesionálny livestream. Naši technici sa postarajú o prípravu aj o hladký priebeh celého streamu.

Veľkou výhodou živého prenosu podujatia je, že účastníci nemusia prísť na podujatie, ale podujatie "príde" za účastníkmi, nech už sú kdekoľvek. Postačí im iba internetové pripojenie. Účastníkov živého prenosu dokážeme aktívne zapojiť do priebehu podujatia (komentáre, otázky, ankety).

V prípade potreby je možné pripojiť aj vzdialených účinkujúcich, ktorí sa nemôžu podujatia zúčastniť a to cez rôzne platformy ako napr. ZOOM, MS Teams, Skype a.t.ď. Do finálneho výstupu vieme zakomponovať grafiku na mieru, rôzne videá, zvučky, či predely.

Pri Livestreame spájame viacero obsahových zdrojov do jedného finálneho výstupu.

Samozrejme existuje možnosť, ako svojpomocne zrealizovať videokonferenciu s takmer nulovými nákladmi cez platformy ako napr. ZOOM, MS TEAMS, WebEx, Skype a pre veľa podujatí je takéto riešenie úplne dostačujúce (školenia pre interných zamestnancov, porady, prezentácie).

Ak sa však jedná o prezentáciu navonok (zákazník, B2B, účastník), tak zlá kvalita videa, zlá kvalita zvuku, chaotický priebeh podujatia, zlá kvalita pripojenia, ako aj technické problémy so zdieľaním obsahu nepôsobia profesionálne. A práve pre takéto typy podujatí sme tu pre Vás.

Streamovať vieme na rôzne platformy ako napr. YouTube, Vimeo, Facebook a.t.d. V prípade, ak nemáte vlastný streamovací kanál a vlastný link na streamované podujatie, tak Vám ho radi pripravíme my.

Priebeh livestreamu (živého prenosu):

1. Koncepcia a príprava

V prípravnej fáze živého prenosu je potrebné určiť si cieľovú skupinu a dohodnúť presný priebeh podujatia. Je potrebné si ujasniť, či budú všetci účinkujúci na mieste, alebo sa budú pripájať na diaľku, a ak áno, prostredníctvom akej platformy. Ďalej je potrebné ujasniť si detaily ohľadne interaktívnych prvkov ako účastnícke komentáre, účastnícke otázky, ankety, pripájaní účastníci. V prípravnej fáze je potrebné takisto pripraviť kompletné grafické podklady, ktoré sa budú používať počas živého prenosu. Po ujasnení týchto a iných detailov podujatia je možné definovať rozsah použitej techniky (počet kamier, počet technikov, vhodné osvetlenie a iné).

V prípade, že nemáte presnú predstavu o tom ako by mal Váš živý prenos vyzerať a čo všetko by mal obsahovať, radi Vám pripravíme konkrétne návrhy a riešenia my.

2. Organizácia

Pred samotným podujatím je potrebná spoločná obhliadku priestoru, na ktorej si dohodneme finálny setup. Pre stream je potrené, aby na mieste podujatia bolo zriadené separátne internetové káblové pripojenie, ktoré ma dostatočnú rýchlosť a je stabilné.

3. Inštalácia a generálna skúška pred podujatím

Ak sa jedná o komplexnejší živý prenos podujatia, je potrebné techniku nainštalovať a otestovať deň vopred. V prípade pripájania vzdialených účastníkov je potrebné s týmito účastníkmi vykonať skúšku spojenia takisto deň pred podujatím.

4. Počas podujatia

Počas podujatia sa náš technický tím postará o hladký priebeh streamu a vy sa tak budete môcť naplno venovať fyzickým účastníkom, účinkujúcim, alebo si nerušene vychutnať podujatie samotné.


Kontaktný formulár

Napíšte nám a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.